top
Strona główna » Obiekty » Grota solna

Ośrodek Sportowo - Rekreacyjny
"Kurdwanów Nowy"

ul.Wysłouchów 34a
30-611, Kraków
Telefon: 012 654 53 55
Faks: 012 659 53 55
Recepcja: 012 659 53 57

kurdwanow@ksos.pl

kontakt z nami | zobacz na mapieGrota solna

Wizyta w grocie gwarantuje poprawę zdrowia, oraz umożliwia odnalezienie kojącego spokoju i relaksu po aktywnie spędzonym dniu.   


Sól nazywana "białym złotem" od wieków pełniła ważną rolę w życiu człowieka,była symbolem trwałości oraz niezniszczalności.

Grota solna w OSR Kurdwanów Nowy wyposażona jest również w tężnię solankową, dzięki której powietrze przepełnione jest mikroelementami niezbędnymi do skutecznej inhalacji. Tężnia zbudowana jest z drewna iglastego, gałązek brzozowych
i urzadzeń do pompowania solanki. Wytwarzany aerozol powietrzny bogaty jest w mikroelementy takie jak, jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo, sód.

Do niedawna z tężni solankowych można było korzystać jedynie w tradycyjnych uzdrowiskach, obecnie z leczniczego działania solanek coraz częściej można korzystać w ośrodkach wypoczynkowych czy spa.
Państwo możecie skorzystać z jej dobrodziejstw odwiedzjąć nasz ośrodek. 

Obecnie żyjemy w warunkach sprzyjających powstawaniu wielu schorzeń (zanieczyszczone powietrze, stres, dym nikotynowy). Można jednak skutecznie przeciwdziałać tym niekorzystnym czynnikom. 
Mikroklimat, który wytwarza się w grocie solnej zbliżony jest do klimatu, którym możemy się cieszyć w trakcie nadmorskiego wypoczynku.  Inhalacja podczas jednego 45 minutowego seansu w grocie solnej dostarcza taką dawkę jodu, jaką przyjmujemy w ciągu trzech dni spędzonych nad morzem. W naszych krakowskich/ małopolskich warunkach bardzo trudno o naturalną dawkę jodu. Jak wiemy pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, powoduje również rozrzedzenie śluzu, co bardzo doceniają osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Brom zawarty w aerozolu również wspomaga osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych ponieważ rozszerza oskrzela. Wapń natomiast posiada włąsciwośći antyalergiczne. 

Z groty solnej powinni korzystać:
- mieszkańcy dużych miast, 
- osoby w trakcie rekonwalescencji po chorobie,
- osoby pracujące w znacznym zapyleniu i wysokiej temperaturze, 
- palacze tytoniu, 
- osoby pracujace głosem. 
Seanse w grocie solnej są również wsazane w przewlekłych nawracających chorobach układu oddechowego, alergiach, w tym również alergiach skórnych, chorobach tarczycy.

Proszę jednak pamiętać, że w przypadku problemów zdrowotnych należy zawsze skonsultować się z lekarzem i upewnić się czy inhalacja w grocie solnej jest Państwu wskazana. 

Seanse z dziećmi możliwe do godz. 18.00 ( ostatnni seans), późniejsze godziny zarezerwowane wyłacznie dla osób dorosłych.

Wejścia do groty solnej o pełnych godzinach zgodnie z harmonogramem. 

 

UWAGA: wejścia do groty w białych zamiennych skarpetach. 

 

Do pobrania:


Kurdwanów - grota
Copyright Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy 2010

Ważne! Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. X  Zamknij komunikat